Back to top

Rewitalizacja warg sromowych

Ginekologia estetyczna, to jednak nie tylko radzenie sobie z różnego typu problemami i defektami stref intymnych. Dziedzina ta oferuje kobietom także proste zabiegi, których mówiąc wprost – jedynym celem jest spotęgowanie późniejszych doznań seksualnych. Zabiegi mające na celu korygowanie miejsc intymnych, dedykowane są w pierwszej kolejności pacjentkom, na których swoje piętno odcisnęły porody. Kobiety decydujące się na poród naturalny, najczęściej borykają się potem z problemami, takimi jak obkurczanie pochwy czy bolesne blizny, zrosty i stwardnienia, które powstają w wyniku nieprawidłowego zszycia nacięcia krocza. Wywiera to wpływ przede wszystkim na komfort życia seksualnego. Jednym z problemów jest również nietrzymanie moczu leczenie tego wszystkiego staje się możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, jakie zapewnia ginekologia estetyczna.

Wystarczy zdobyć się raz jedyny na odwagę i wybrać się do specjalisty, by w prosty sposób pozbyć się krępującego nas problemu. Nie zawsze mamy ochotę nawet najbliższej osobie przyznać się i opowiedzieć, ale możemy lekarzowi. Dochodzi do obniżenia ścian pochwy i krocza, jest jednym z objawów zaburzeń położenia narządu rodnego. Sytuacja taka może powodować odczuwanie różnego stopnia dyskomfortu w tej okolicy, jak również wpływać negatywnie na jakość doznań podczas współżycia. Ze względu na znaczny stopień unerwienia pochwy i krocza występowanie po operacji pewnego stopnia dolegliwości bólowych jest normalne. Do uśmierzenia wystarcza stosowanie doustnych leków przeciwbólowych.

Rewitalizacja warg sromowych po porodach (i nie tylko) jest obecnie normalnym zabiegiem, któremu mogą poddać się wszystkie kobiety, jeśli specjalista wyraził na to zgodę. Konsultacje i zabiegi przeprowadzane są m.in. na terenie woj. lubuskiego, w Klinice Ginekologii Estetycznej dr Rzepki w Sulechowie. Dzięki temu usługa ta jest dostępna dla kobiet z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i nie tylko.