Back to top

Usuwanie blizn po cięciu cesarskim

Poród może pozostawić na ciele kobiety wiele nieestetycznych śladów, zwłaszcza po cesarskim cięciu. Takie blizny sprawiają, że młoda mama może czuć się niekomfortowo. Choć nie ma możliwości, aby całkowicie się ich pozbyć, nowoczesna medycyna estetyczna i dermatologia pozwalają na skuteczne korygowanie tego typu defektów. Jedną z takich metod jest terapia laserowa, która pomaga przywrócić skórze dawny wygląd.

Zabieg usuwania blizny wykonywany jest laserem frakcyjnym nieablacyjny Palomar. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Głowica lasera przystawiana jest do blizny, a po jej uruchomieniu w skórę, w jednym impulsie, wprowadzane jest jednocześnie nawet 320 mikrowiązek, które rozpoczynają proces regeneracji tkanki.

Przez dwa dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, pokryta drobnymi strupkami. Pierwsze efekty pojawią się po 2–3 tygodniach. Liczba zabiegów zależy od wielkości blizny. Zwykle zaleca się 3–6 zabiegów.

Uwaga! Pierwszy zabieg laserowego wspomagania gojenia blizn po cięciu cesarskim można przeprowadzić już po zdjęciu szwów z rany. Sposób ten poleca dr Rzepka z Kliniki w Sulechowie - szybkie włączenie laseroterapii w proces gojenia daje najlepsze efekty i nie wymaga dużej liczby zabiegów - zwykle 2-3 zabiegi.

Laserowe usuwanie blizn po cesarce dostępne jest w dobrych klinikach ginekologicznych - pacjentki z woj. lubuskiego, w tym z Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego mogą skorzystać z tej usługi i innych w ośrodku w Sulechowie.


Zabiegi laserem Mona Lisa Touch są obecnie wykonywane w klinice MediLuxClinic ul. Kr. Jadwigi 1/11 Szczecin tel. 501-306-762